Więcej na temat

IMPLANTYImplanty krok po kroku

 1. Pierwsza wizyta

Podczas pierwszej wizyty na podstawie dokładnego badania, oczekiwań oraz potrzeb Pacjenta zostaje ustalony plan leczenia, oraz zlecone dodatkowe badania. Najczęściej jedynym niezbędnym badaniem jest tomografia komputerowa (ang. CT, CBCT) czyli w uproszczeniu trójwymiarowe badanie RTG . Pozwala ona na ocenę warunków do założenia implantu. Stomatologiczna tomografia komputerowa (CBCT) różni się od ogólnomedycznej, „dużej” tomografii, dlatego kierujemy Pacjentów do specjalistycznych pracowni rentgenowskich w dogodnym dla Państwa miejscu. Nie ma potrzeby dostarczania wyników badania, uzyskujemy je bezpośrednio z serwerów sieciowych pracowni RTG.

W większości przypadków wystarczy tylko jedna wizyta przed zabiegiem.

2. Zabieg

Zabieg założenia implantu trwa zwykle około 30-60 minut i dzięki odpowiednim znieczuleniom miejscowym jest dla Pacjenta całkowicie komfortowy. Nie wykonujemy zabiegów w znieczuleniu ogólnym. Nasi Pacjenci są zadowoleni z komfortu i przyjaznej atmosfery podczas zabiegu.

3 . Po zabiegu

Każda procedura medyczna niesie ze sobą ryzyko dyskomfortu pozabiegowego. 95 % Pacjentów leczonych u nas wymaga zaledwie 1-3 dawek środków przeciwbólowych przyjmowanych w dniu zabiegu i w dniu następnym! W przypadku zdecydowanej większości naszych Pacjentów dolegliwości bólowe są minimalne, krótkotrwałe lub … nie ma ich wcale. Oczywiście każdy z nas jest inny i inaczej reaguje. Niezbędne środki przeciwbólowe Pacjenci otrzymują po zabiegu. Z zabiegiem może się wiązać opuchnięcie, które może być widoczne nawet kilka dni po zabiegu. Co istotne największe – o ile jest- opuchnięcie występuje w drugim dniu zabiegu i sukcesywnie maleje. W dniu zabiegu konieczne są zimne okłady i ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarza. W przypadku Pacjentów w dobrym stanie ogólnym oraz mniejszych zabiegów nie ma konieczności rutynowego stosowania antybiotyków.

Po około 5-10 dniach należy się zgłosić na zdjęcie szwów.

4. Najważniejsze zalecenia pozabiegowe:

– zimne kompresy szczególnie w dniu zabiegu

– przyjmowanie zaleconych leków

– unikanie jedzenia po stronie zabiegu

– unikanie gorących pokarmów w ciągu 2-3 dni po zabiegu.

– zakaz znacznego wysiłku fizycznego w ciągu kilku dni po zabiegu: spacer tak, przejażdżka na rowerze – tak, joga i rozciąganie – tak, basen – NIE, siłownia – NIE , lot samolotem – tak

5. Leczenie protetyczne

Po okresie integracji (zrastania się) implantu można przystąpić do wykonania korony.Najczęstsze pytania

Ile wytrzyma implant? Czy trzeba go wymieniać ?

Żywotność implantu i korony na implancie nie jest niczym ograniczona, nie ma potrzeby „wymiany”.

Czy możliwa jest płatność kartą?

Tak, honorujemy karty płatnicze.

Ile kosztuje konsultacja implantologiczna i czy jest płatna także w razie skorzystania z usługi i wszczepienia implantów?

Koszt konsultacji to 50 zł i jest to koszt jednorazowy, obejmujący konieczną ilość konsultacji przed zabiegiem.

Czy otrzymam do domu cały plan leczenia wraz z wyceną za poszczególne procedury, aby można było w spokoju przemyśleć, przekalkulować i zdecydować się na leczenie?

Na życzenie Pacjenta przygotowujemy dokładny pisemny plan leczenia.

Czy można od razu po usunięciu zęba założyć implant ?

W niektórych przypadkach można od razu zakładać implant, jednak zależy to od anatomii kości. Czasami nie można od razu założyć implantu i lepiej poczekać 2-3 miesiące na pełne zagojenie kości .

Jeśli będą konieczne procedury dodatkowe, jak np. podniesienie dna zatoki szczękowej, odbudowa kości, użycie wirówki, czy dowiem się tego wszystkiego na pierwszej konsultacji, ile one kosztują?

Określenie bardzo dokładnych kosztów zabiegu odbudowy kości jest niemożliwe, zależy on w bardzo dużym stopniu od kosztów użytych biomateriałów, Pacjent otrzymuje przed zabiegiem przybliżony zakres ceny zabiegu odbudowy kości .

Czy dodatkowe zdjęcia rtg na kolejnych etapach leczenia są bezpłatne i czy mogę dostać ich bezpłatne kopie?

Tak

Czy na kolejnych etapach leczenia mogą być konieczne inne zabiegi diagnostyki obrazowej niż zdjęcia rtg (np. tomografia) i czy są one płatne?

Tomografia komputerowa jest wykonywana w innych, zewnętrznych placówkach i na każdym etapie jest ona dodatkowo płatna.

Czy mam prawo do zmiany decyzji, np. wybór tańszych lub droższych koron po pierwszym etapie leczenia – założenia implantów?

Pacjent na każdym etapie ma prawo do zmiany decyzji.

Jaki jest odstęp czasowy między założeniem a odsłonięciem implantu?

Bezpośrednio po zabiegu implant zamyka się od góry mikrośrubką, po okresie gojenia, wymienia się tą śrubkę na nieco większą tak, aby dziąsło wokół implantu ładnie się uformowało.

Implanty, które stosujemy bardzo szybko zrastają się z kością. Zwykle już po ok 45-60 dniach można odsłaniać implant i przystępować do leczenia implantologicznego .

Czy od razu po odsłonięciu implantu zakłada się koronę?

Zaraz po odsłonięciu implantu można rozpocząć leczenie protetyczne , czasami jest wskazane odczekanie 1-2 tygodni.

Czy efekty leczenia są pewne ?

Z naszych statystyk wynika, że przyjmuje się 98 % implantów ! Niepowodzenia i komplikacje mają prawo się zdarzać, ale na szczęście bardzo rzadko.

Jakie jest ryzyko zabiegu?

Każda procedura medyczna niesie ze sobą ryzyko. Największe ryzyko leczenia implantologicznego to dolegliwości pozabiegowe. Czasami zdarza się utrudnione, przedłużone gojenie wymagające np. przedłużonego przyjmowania antybiotyków.

Ponad 95 % implantów bezproblemowo integruje się (zrasta) z kością . W bardzo nielicznych przypadkach implant się nie przyjmuje – wtedy konieczny jest powtórny zabieg co wydłuża niestety czas leczenia. Powtórny zabieg jest dla Pacjenta bezpłatny.

Pacjent nie ponosi kosztów powtórnego założenia implantu, mogą być jednak konieczne (rzadko) dodatkowe, płatne zabiegi np. odbudowy kości.

Jak dbać o implant?

Dla Pacjenta korona i implant jest jak własny ząb. Należy się o niego troszczyć jak o własne zęby, dokładnie myć 2 x dziennie (wystarczy !), przychodzić na kontrolę raz w roku oraz co najmniej raz w roku poddać się profesjonalnemu czyszczeniu zębów (w gabinecie dentystycznym).

Czy mogę mieć wykonywane badanie rezonansu magnetycznego (RM, ang.MRI) ?

TAK ! Tytan z którego wykonany jest implant nie zachowuje się w polu magnetycznym jak „zwykły” metal bo implant jest paramagnetykiem.

Szanowna Internautko, Szanowny Internauto,

Dziękujemy że przeczytałaś/eś przygotowane przez nas materiały do końca.

Jeżeli brakuje, istotnych wg Ciebie, informacji, prosimy daj nam znać.

Jeśli zdecydujesz się na leczenie w naszej klinice – prosimy pochwal się nam, że nasz trud nie poszedł na marne.IMPLANTY ? TAK !

 • Trwałość implantów nie jest niczym ograniczona
 • Komfortowe , estetyczne i w pełni funkcjonalne uzupełnienie brakującego zęba
 • Bezpieczne
 • Zabieg jest w pełni komfortowy
 • Procedura przyjazna i nieinwazyjna dla innych zębów (w odróżnieniu od mostów)


CENNIK

Konsultacja implantologiczna – 100 zł (opłata jednorazowa ,niezależnie od ilości wizyt przed zabiegiem)

Koszt założenia implantu – 2890 zł (obejmuje zabieg, opiekę po zabiegu, zdjęcie szwów, dodatkowe kontrole, zdjęcia RTG pozabiegowe)

Koszt odbudowy kości i podniesienia zatoki – ustalany indywidualnie (zależy od zakresu zabiegu, w przypadku najmniejszych w cenie zabiegu)

Koszt zastosowania A PRF , I PRF (czyli potocznie wirówki) zawarty w koszcie odbudowy kości

Koszt odsłonięcia implantu – 150 zł

Korony

Wszystkie wykonywane przez nas korony są to korony przykręcane do implantu (a nie cementowane !), wszystkie łączniki tytanowe, w przypadku wszystkich koron zastosowane technologie spełniają funkcje łącznika indywidualnego,

Korona porcelanowa na metalu – 2400 zł

Korona porcelanowa na cyrkonie  – 3200 zł


Płatności

Karta, gotówka – po zabiegu

Korony – zaliczka ok 30% w dniu rozpoczęcia, dopłata po założeniu koronCzym się wyróżniamy

 • 23 lat doświadczenia implantologicznego
 • stała dostępność całego zespołu implantologicznego
 • leczymy Pacjentów tak samo jak chcielibyśmy być leczeni
 • chcemy konkurować wiedzą , doświadczeniem i poziomem leczenia
 • 100% zadowolonych Pacjentów

  Przykładowe zdjęcia przed wykonaniem implantów i “po”, prezentujemy na fotografiach poniżej

Przed


Po


Przed


Po


Przed


Po


Wszelkie Prawa zastrzeżone | Estima Warszawa ul. Ateńska 4, Saska Kępa